Persbericht

c-zero-persbericht.jpg

Arval test de oplossing "Nul CO2-uitstoot"

De elektrische wagen van Arval

Duurzaam leasing is de kerngedachte van Arval’s filosofie. Arval wilde dan ook het concept van de elektrische auto, een duurzame innovatie op de automobielmarkt, « live » testen. De maatschappij voor duurzame leasing registreerde bijgevolg op 12 januari 2011 de allereerste Citroën C-Zero in serie geproduceerd in België. De elektrische wagen van Arval bereikt een « nuluitstoot van CO2 » van bron tot rijden: de fotovoltaïsche panelen op het dak van de nieuwe kantoren voeden de laadpaal zonder uitstoot van CO2 en het voertuig stoot evenmin CO2 uit tijdens het rijden.
 
Toch zal de wagen niet ingezet worden bij de klanten. Arval wil hem eerst en vooral zelf testen of geïnteresseerde klanten deze kans bieden. Zo zal Arval een nieuwe rijstijl en een nieuwe denkmethode uittesten. Dit betekent ervoor zorgen dat de batterijen op tijd worden opgeladen, zich aanpassen aan een kleinere autonomie of nog rijden in een wagen die quasi geruisloos is. Dankzij deze ervaring zal Arval haar eigen conclusies kunnen trekken over het gebruik en het rijgedrag van dit voertuig. Arval zal haar klanten dus ook beter kunnen adviseren, niet enkel op economisch maar ook op ecologisch en sociaal vlak, onder meer over de manier waarop men de wagen moet gebruiken en het rijgedrag dat de bestuurders aan de dag moeten leggen.
Bent u een van onze klanten en hebt u interesse in deze test, gelieve dan contact op te nemen met veerle.vanroij@arval.be.